Pomoc prawna

Darmowa pomoc prawna

Korzystanie z usług adwokatów czy radców prawnych nie należy niestety do tanich usług. Napisanie pisma, porada ustna, czy prowadzenie całego postępowania – to wszystko kosztuje niemałe pieniądze. Czy oznacza to jednak, że osoby o mniejszych zarobkach są skazane jedynie na siebie w zakamarkach prawnych sformułowań?

Na szczęście, nic bardziej mylnego. W dzisiejszych czasach istnieje szereg instytucji, w których można uzyskać darmową pomoc prawną. Oczywiście, nie mówimy tutaj o prowadzeniu całego postępowania, ale o wyjaśnienie podstaw.

darmowa pomoc prawna
Nie stać cię na wynajęcie drogiego adwokata? Bez obaw, przysługuje ci darmowa pomoc prawna.

Wielu radców prawnych współpracuje bowiem nie tylko z organizacjami pozarządowymi, ale również świadczy usługi biurom poselskim czy senatorskim, którego to właściciele w swojej ofercie, na przykład raz w miesiącu, proponują właśnie darmowe porady prawne. I jest to propozycja bardzo trafiona.

W ten sposób osoby, które potrzebują pomocy, mogą uzyskać ją bezpłatnie. Warto jednak wcześniej umówić się na taką wizytę, ponieważ z racji na duże zainteresowanie oraz natłok obowiązków radców prawnych ilość miejsc jest przeważnie ograniczona.

Dodaj komentarz