Z biegu po poradę? Ile trzeba czekać na pomoc radcy prawnego

Potrzebujesz pomocy w wyjaśnieniu zawiłych kwestii prawniczych. Myślisz, że wystarczy wejść do pierwszego lepszego biura i wyłożyć swój problem. W rzeczywistości, sytuacja wygląda jednak odrobinę inaczej. Oczywiście wszystko uzależnione jest od tego, jakiego radcę prawnego wybierzemy.

Jeśli jest to specjalista o średniej renomie, to z pewnością bez problemu przyjmie nas „z biegu”, ponieważ nie będzie narzekał na nadmiar klientów. Jednak w przypadku renomowanych kancelarii radcowskich, w których pracuje po kilku radców prawnych, przyjęte jest umawianie klientów na konkretne terminy.

porada prawna czas oczekiwania
Czas oczekiwania na poradę prawną zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj problemu, wielkość kancelarii prawnej, niezapowiedziana wizyta itp.

Dzięki temu unikniesz wyczekiwania pod drzwiami, które może zakończyć się fiaskiem, ponieważ prosto z biura radca prawny może ruszyć do sądu, na prowadzone przez siebie postępowanie. Dlatego, jeśli masz w planach zasięgnięcie porady, to wybierz interesująca cię kancelarię, umów się telefonicznie na wizytę. Dzięki temu nie tylko będziesz mógł przygotować wszystkie odpowiednie dokumenty dotyczące twojego problemu, ale również zawczasu zorientujesz się w cenach takich usług i będziesz na nie przygotowany. Nie ma bowiem nic gorszego niż brak wystarczających funduszy na opłacenie usługi, z której już się skorzystało.

Jeden komentarz do “Z biegu po poradę? Ile trzeba czekać na pomoc radcy prawnego

  • 2 stycznia 2016 o 16:37
    Bezpośredni odnośnik

    Duże kancelarie prawnicze mają wyznaczone terminy przyjmowania gości. Poza tymi godzinami nie są udzielane porady prawne. Według mnie to dobry system, przynajmniej nie mamy chaosu.

Dodaj komentarz