Negocjator

Potrzebny negocjator

Ma wyjaśnić, wytłumaczyć, napisać pismo, reprezentować w sądzie – to tylko kilka z zadań, jakimi zajmuje się radca prawny. Jednak nie wszyscy wiedzą, że radca prawny może być również negocjatorem. Warto w tym momencie odrobinę przybliżyć temat.

Okazuje się, że aplikacje radcowskie to jedyne, na których obecnie młodzi ludzie uczą się zarówno mediacji jak i negocjacji. Jest to warte zaznaczenia ponieważ na naszym kontynencie bardzo niewiele jest takich przypadków. Dzięki temu właśnie, radca prawny może być również doskonałym negocjatorem w naszej sprawie. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ w wielu przypadkach, negocjacje rozumiane są jako przedstawienie swoich żądań przez obie strony. Jednak co z tego, że przedstawione zostaną żądania, skoro ideą negocjacji jest to, aby pójść na kompromis, aby wypracować jakiś konsensus. Gdy to się nie udaje, sprawa kierowana jest do sądu.

negocjacje prawne
Podpisując umowę z kancelarią prawną dowiedz się, czy oferuje również negocjacje prawne.

Dlatego chwali się bardzo to, że wielu radców prawnych, nierzadko na własną rękę, stara się zwiększać swoje kompetencje w tej dziedzinie, poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju szkoleniach z mediacji i negocjacji. Tam uczą się chociażby tego, że negocjacji nie można przewidzieć, ze nie ma sztywnych reguł dotyczących ich przebiegu.

Dodaj komentarz