Radca prawny

Zainwestuj w przyszłość – jak zostać radcą prawnym

Radca prawny to zawód, który wymagać będzie od nas dużych inwestycji. Mowa nie tylko o latach poświęconych na naukę, ponieważ aby zostać radcą prawnym należy najpierw uzyskać tytuł magistra prawa, a następnie ukończyć kilkuletnia aplikację radcowską. A wiadomo, że studia prawnicze do najłatwiejszych nie należą i bardzo często stan końcowy danego rocznika jest znacznie niższy niż na pierwszym roku studiów.

jak zostać radcą prawnym
Zastanawiasz się jak i czy w ogóle warto zostać radcą prawnym? Znamy odpowiedź na twoje pytanie!

Jednak chodzi tutaj nie tylko o inwestycję czasu, ale również pieniędzy, zwłaszcza kiedy uda się już dostać na aplikację radcowską. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że jest to niezwykle kosztowna forma nauki – rok aplikacji to koszt rzędu kilku tysięcy złotych, a że trwa ona 3 lata to nietrudno wyliczyć, że czeka nas wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć jeszcze koszt egzaminu na aplikację i egzaminu kończącego aplikację.

Jednak nie ma co ukrywać, że jest to inwestycja bardzo opłacalna, ponieważ szanowany radca prawny, który umiejętnie załatwia sprawy swoich klientów jest w stanie zarobić bardzo duże kwoty.

Dodaj komentarz