Pomoc prawna

Radca kontra długi

Zakładanie biznesu w dzisiejszych czasach nie należy do najprostszych zadań. Nie wiadomo w jaką branżę celować, czy przebijemy konkurencję, a może zostaniemy wystrychnięci na dudka przez nieuczciwych kontrahentów. To wieczne ryzyko, z którym borykają się wszyscy kapitaliści.

obsługa prawna firm
Zakładasz firmę i chcesz zminimalizować ryzyko? Skorzystaj z obsługi prawnej firm, aby spać spokojnie.

Dlatego, jeżeli mamy w planach konkretną działalność i rozwój firmy, warto pomyśleć nad zatrudnieniem radcy prawnego. Bowiem odpowiednia obsługa prawna w firmie to podstawa.

I tutaj właśnie jest wyższość radców prawnych nad adwokatami, ponieważ z tymi ostatnimi nie można podjąć stosunku o pracę. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby wśród pracowników firmy znalazł się także radca prawny. Jest to doskonałe posunięcie, ponieważ nie tylko w każdej chwili można liczyć na pomoc prawną, ale również na opracowanie stanowiska prawnego, prowadzenie negocjacji z klientem, a nawet windykację należności. Jest to istotny element, ponieważ bardzo często zdarza się, że firmy mają problemy z uzyskaniem należności od swoich kontrahentów.

Odpowiednio przeszkolony radca prawny jest jednak w stanie załatwić sprawę windykacji polubownie, proponując optymalne dla obu stron rozwiązania. Dzięki temu również w oczach kontrahentów dany wierzyciel nie traci, ponieważ próbował sprawę załatwić bez sądu czy komornika. Radca prawny będzie również mógł reprezentować podmiot gospodarczy w którym pracuje w rozprawach sądowych, za wyjątkiem spraw karnych. Jak widać więc, jest to osoba niezwykle pomocna przy prowadzeniu własnego biznesu na szeroką skalę.

Dodaj komentarz